Results

Dastaar – Girls

1st 2nd 3rd
Group 1 Satnam Kaur Bhajneet Kaur
Group 2 Maneet Kaur Anahat Kaur
Group 3 Gursimran Kaur Ashpreet Kaur Jaskiran Kaur
Group 4 Jaikaar Kaur Gurleen Kaur Sarabpreet Kaur

 

Dastaar – Boys

1st 2nd 3rd
Group 1 Sahib Singh Harmehar Singh Jagshan S Khangura
Group 2 Dilshan S Khangura Shahbaaz Singh Sahbaz Singh
Group 3 Jangbaj Singh Abhay Singh Ganeev Singh
Group 4 Ranbir Singh Amandeep Singh Sahibjot Singh
Group 5 Balkarn Singh Khushwinder Singh Harjot Singh

 

Parshaada

1st 2nd 3rd
Group 3 Gursimran Kaur Janda Harnoor Kaur Gurman Singh Sandhu
Group 4 Bhavjot Kaur Amanpreet Kaur Jasleen Kaur
Group 5 Jasprit Kaur Ekambir Kaur Harjot Singh

 

Art

1st 2nd 3rd
Group 1 Rospreet Kaur Arshdeep Kaur Jugat Kohli
Group 2 Prabhleen Kakar Palakbeer Hundal Riapreet Tut
Group 3 Govind Prithvi Singh Handa Japji Batra Gursimran Janda
Group 4 Bhavjot Kaur Jaspreet Kaur Gurleen Kaur
Group 5 Ekambir Kaur

 

Tabla

1st 2nd 3rd
Group 1 Prabhnek Singh Gurjot Singh Gaganjit Singh
Group 2 Maskeen Singh Harmehar Singh Jasmehar Singh
Group 3 Sahbaj Singh Ganeev Singh Qurbaan Singh

 

Tanti Saaz

1st 2nd 3rd
Group 1 Sukhamrit Singh
Group 2 Arjun Singh Shaan Singh Khalsa

 

Baking

1st 2nd 3rd
Cake Pearleen Rajasonsi Gurman Mahay Jasmeen Kaur
Cupcake Ekroop Kaur Batra Harkirat Kaur Japji Kaur

 

Gurbani In My Heart

1st 2nd 3rd
Group 1 Satnam Kaur Mahip Singh Sahib Singh
Group 2 Anahat Kaur Maneet Kaur Jup Singh
Group 3 Bhajleen Kaur Sachnoor Kaur Sehajveer Singh
Group 4 Jaikaar Kaur Ranbir Singh Bhavjot Kaur

 

Kavita

1st 2nd 3rd
Group 1 Jagshan Singh Khangura Jaibeer Singh Sandhu Simar Kaur
Group 2 Dilshan Singh Khangura Anahat Kaur Pearleen Kaur
Group 3 Simran Kaur Sachnoor Kaur Gursachi Sikka
Group 4 Ranbir Singh Jaikaar Kaur Prabhgun Singh
Group 5 Ekambir Kaur  —

 

Gatka – Girls

1st 2nd 3rd
Group 1 Arshpreet Kaur Navneet Kaur Maneet Kaur
Group 2 Jaskiran Kaur Harseerat Kaur Gurmat Kaur
Group 3 Gurleen Kaur Bhavjot Kaur Sarabpreet Kaur
Fight Gurleen Kaur Harseerat Kaur

 

Gatka – Boys

1st 2nd 3rd
Group 1 Shahbaaj Singh Jangbaaj Singh Jujhar Singh
Group 2 Sahibjot Singh Abhay Singh Karan Singh
Group 3 Kamanpreet Singh Sarabjot Singh Jujhar Singh
Fight 1 Rabtaj Singh Jujhar Singh (Fremont)  —
Fight 2 Jaskaran Singh Jujhar Singh (Turlock)